אורי דורי (1942-2019) – מייסד החברה

אורי דורי (1942-2019)
מייסד החברה

אורי דורי החל את צעדיו הראשונים בענף הבניה כמהנדס צעיר שייסד בשנת 78 חברה צפונית צנועה בשם "א.דורי חברה לעבודות הנדסיות בע"מ". בתחילת דרכו הקים אורי בתים ושכונות באזור חיפה והקריות וככול שצבר ניסיון התפרש בפעילותו לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל. עם השנים הרחיב אורי את יכולות הביצוע של החברה והחל לבנות בנייני משרדים, מסחר ומלונאות. בנוסף, לייזום ולבניה של עשרות אלפי יחידות דיור ומאות אלפי מ"ר של שטחי מסחר ומשרדים יזם אורי את הקמת תחנת הכח דוראד המספקת כ 8% מהספק החשמל בישראל.

במרוצת השנים הקים אורי עשרות מבנים שהפכו לאייקונים במדינת ישראל כדוגמת: בנין האופרה בתל אביב, מגדלי אקירוב בתל אביב, מלון דן אילת, מגדלי YOO ומגדלי מנהטן בתל אביב, קניון לב המפרץ הגרנד קניון בחיפה, מגדל איילון ומלון שרתון City Tower ועוד. בתחילת שנות האלפיים נחשב אורי לקבלן המוביל בישראל למגדלי יוקרה ולא במקרה נחשב "האיש שהגדיר מחדש את קו הרקיע של תל אביב".

לצד היותו יזם ומנהל מוערך התמיד אורי לכל אורך חייו לתרום מזמנו למדינה, לקהילה ולענף הבנייה. בשירותו הצבאי היה אורי לוחם וקצין בחטיבת הצנחנים. במהלך שירותו היה בין פורצי הדרך לירושלים ולכיבוש הכותל, במלחמת יום כיפור היה ראש גשר בחציית התעלה ובמלחמת לבנון היה אורי סמח"ט מילואים בחטיבת הצנחנים.

בפעילותו ההתנדבותית והציבורית מילא אורי מספר תפקידים. בין השאר היה אורי נשיא התאחדות הקבלנים, יו"ר לשכת התאום של הארגונים הכלכליים, חבר הוועד המנהל של הטכניון, חבר הוועד המנהל של כפר נהר הירדן, חבר הוועד המנהל של ארגון 'השומר החדש', ממייסדי כפר זוהרים וחבר בוועד המנהל, יו"ר המועצה הציבורית של קרן הקולנוע הישראלית, נשיא המרכז להעצמת האזרח, יו"ר מכון התקנים הישראלי ועוד.

אורי דורי היה מנהיג החולם רחוק, איש של מעשים גדולים ומופלאים, חלקם אפשר לראות עד היום ברחבי הארץ וחלקם נעשו במסירות ובשקט בעזרה מעשית ובעצה חכמה. עבור אנשים שפגשו בו כשהיו זקוקים לעזרה, לעיתים ממש להצלה, הוא בטבעיות ובשמחה, הפך להיות עבורם עמוד תומך, מנטור ודמות אב.

בשנת 2011 מכר אורי את קבוצת א.דורי והקים יחד עם אורנן חשאי שליווה אותו ב-15 השנים שקדמו לכך, את קבוצת אודור. בשנת 2015 הצטרפה דנה חשאי, בתו של אורי, ויחד המשיכו להרחיב ולפתח את החברה.

עם הקמתה של חברת אודור בשנת 2011 חזרה החברה להתמקד בפרויקטי מגורים בדגש על שכונות מגורים חדשות. בין השכונות בהן בנתה ובונה החברה מאות יח"ד ניתן למנות את שכונת עין הים בחדרה, שכונת החותרים בטירת הכרמל ושכונת הנרקיסים בראשון לציון.

ימים בודדים לפני פטירתו בינואר 2019 הספיק אורי להשאיר לנו במשפט אחד את תפיסת עולמו הניהולית "תמיד להקפיד על לוחות זמנים ואיכות ביצוע, להבטיח רק מה שניתן לעמוד בו ולאהוב את אנשים". אורי כבר לא אתנו, אבל ההקפדה הגדולה על הפרטים הקטנים, התשוקה למקצוע, החריצות והמקצוענות ילוו אותנו לעד.

פרויקטים בעבר​

פרויקטים בעבר​

מגדלי YOO
מגדלי אקירוב
מרום נווה
מנהטן
לב המושבה נס ציונה
קניון לב המיפרץ
סיטי טאואר
קדמת השרון בנתניה
עוז ועורק
גן המושבה פתח תקווה
גראנד קניון
טופ 5 פ"ת
איילון ביטוח
מגדל האופרה
בניין טויוטה
מגדל G